Ameliyatsız Estetik

İlk grup; Botoks, Dolgu, Prp, Mezoterapi, Peeling, Mezolift, Işık dolgusu ve Gençlik aşısı gibi uygulamaları içerir. İkinci grup ise; eximia kavitasyon cihazı ile bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi, lipofreeze soğuk lipoliz ile bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi, nuvo o2 terapi cihazı ile cilt bakımı , CO2 fraksiyonel lazer ile cilt yenileme, Nd;yag Q switched lazer ile dövme ve leke tedavisi, Cynosure Elite MPX (Alex+Nd;yag) ile lazer epilasyon, Long pulse ND ;yag lazer ile kılcal damar çatlamaları.

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları ve Kapsamları
Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinin yanı sıra beden estetiği dahilinde ameliyatsız uygulamalar da bulunuyor. Estetik kazanım ve işlevsel anlamda da form kazandıran uygulamalar, kişinin fiziksel özellikleri, genel sağlık durumu, uygulama yapılacak bölgenin doku ve derinin niteliği gibi pek çok faktör değerlendirilerek yapılır. Uygulama merkezimizde hizmetini sunduğumuz ameliyatsız estetik teknikleri şu şekildedir;

Ulterapi
Ortalama 20 dakikada ameliyatsız yüz gerdirme uygulamasını yaptığımız ULterapi’de HIFU sistemi kullanıyoruz. High İntensity Focused Ultrasound açılımıyla, cilde yenilik, enerji, gençlik ve form kazandırıyoruz. Sistemin farkı; sadece cilt yüzeyine değil, cilt altı dokulara da etki ederek nitelikli estetik kazanım sağlar. Tek seansta tamamlanan profesyonel uygulamaları kapsar.

Botulinum Toksin
Botox olarak bilinen ve her yaştan insanın sıklıkla tercih ettiği, hızlı, kolay ve etkili bir yöntemdir. Ciltteki kırışıklıkların, çizgi ve sarkıklıkların giderilmesinde olumlu sonuç veren uygulamalardır. Yüz estetiğinde kullanıldığı gibi göğüs estetiği ve bedenin bazı bölgelerinde kullanılabilir.

Estetik Dolgu
Dolgu uygulamaları yağ enjeksiyonu ve sentetik dolgular ile yapılan ameliyatsız estetik uygulamalarıdır. Liposuction, lipofilling ve liposhaping gibi uygulamalarla yapılır ya da hyalüronik asit dolgusu enjeksiyonuyla yapılır. Yüz estetiğinde ve beden estetiğinde kullanılır. Tek başına ya da kombine olarak uygulanabilir.

Işık Dolgusu
Parlaklık ve canlılık kazandıran, gençlik aşısı olarak nitelendirilen uygulamalardır. Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarında, boyun estetiğinde uygulanır. Ayrıca el üzerindeki yaşlılık belirtilerinin giderilmesi ve dekolte parlaklığının sağlanması için de uygulanır.

Ameliyatsız Yüz Germe
Ameliyata gerek olmadan yapılan yüz estetiği, fokus ultrason yöntemiyle yapılır. Uygulamanın diğer bir tekniği ise askı sistemidir. Esnekliğini, formunu kaybetmiş bölgelerin yeniden gençlik kazanması için yapılan estetik uygulamalardır.

Beden Estetiğinde Ameliyatsız Uygulamalar
Yüz gençleştirmede en son teknikleri vücut estetiği için de uygulanabiliyor. Ek uygulamalar ile bedene düzenleme, form kazandırma ve şekillendirme uygulamaları yapılıyor. Bunlar arasında mezoterapi, selülit tedavisi, liposuction, lipofilling, dolgu soğuk lipofiz gibi uygulamalar bulunuyor.

Ameliyatsız Estetik Uygulamalarında Temel Hedef
Ameliyatsız burun estetiği, son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Yüz estetiğinde ve beden estetiğinde öncelik olarak ameliyatsız seçenekler tercih edilmekle birlikte, gerekli durumlarda cerrahi ve estetik operasyonlar yapılır. Ameliyatsız yapılan uygulamalarda amaç;

Gençleştirme, dinamik ve enerjik bir görünüm elde etmek
Cilt yapısının yenilenmesi, elastikiyet kazanması
Kırışık, çizgi ve sarkıklıkların giderilmesi için azaltma ve yok etme
Yaşlılık belirtilerinin önlenmesi, geçirilmesi
Yaşlanmanın en azından estetik açıdan durdurulmasını sağlamak


Lazer İle Ameliyatsız Estetik Uygulamaları
Yüz estetiği, boyun ve el estetiğinde gençleştirme için yapılan lazer estetiği uygulamalarında; kolajen sentezinin artırılmasıyla ideal sonuçlar elde edilir. Ortalama 5- 7 seans yapılan ve her uygulama arasında 1 ay bulunan lazer yöntemlerinde, ışık enerjisiyle ısıtılan deri dokunun yeniden form, esneklik kazanması, gençleşmesi ve parıldaması sağlanır.